Głos dla zielonych

Sharanay
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2019, 20:28

Głos dla zielonych

Post autor: Sharanay » 12 wrz 2019, 23:12

Doczekaliśmy się...

Nadszedł czas na zielony ruch na czerwonej planecie!

Obrazek


Mars rozkwita. Miasta się rozwijają, tereny zielone też nie pozostają daleko w tyle. Nadszedł czas, żeby zacząć robić coś dla planety, aby uniknąć błędów, które popełniliśmy na Ziemi.Jednak, aby nam się udało wszyscy gracze muszą dać coś od siebie. A konkretnie tym czymś będą jednostki roślin. Wszystko dlatego, że zamarzyła mi się nieco "piracka" kartaWymagania:
Karta kosztuje 18 jednostek złota i aby ją postawić poziom tlenu musi wynosić co najmniej 4%
(Cena karty prawdopodobnie ulegnie obniżeniu - będzie kosztowała 15Me)Akcja:
Poczynając od gracza po lewej i poruszając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara zabierz każdemu graczowi (oprócz siebie) po jednej jednostce roślin. Po uzbieraniu ośmiu umieść na planszy obszar zieleni. I pamiętaj o podniesieniu poziomu tlenu.Ponieważ gra jest przewidziana na maksymalnie 5 osób oznacza to, że każdy będzie musiał dać od siebie więcej niż jedną jednostkę. Jeśli ktoś nie ma jednostek na planszetce (bo na przykład wydał je wcześniej) po prostu zostaje pominięty.

Awatar użytkownika
markooff
Posty: 11
Rejestracja: 06 wrz 2019, 16:22

Re: Głos dla zielonych

Post autor: markooff » 13 wrz 2019, 18:04

ZTCW - były głosy że karta jest bardzo OK, ale trochę za droga ...
Zastanawiam się nad tym, bo w końcu z jednej strony 18 M€ to dość sporo , szczegónie jak za kartę do wykorzystania w niepóźnym (patrz warunki) momencie gry, ale z drugiej korzyści/szkody u pozostałych graczy jakie ona ze sobą ponosi - są jednak spore. No i fakt , że nie niesie ona ze sobą jakichś specj. punktów ujemnych ...

ODPOWIEDZ